شرایط لازم برای کار با Google Ads

شرایط لازم برای کار با Google Ads
AdRank
Bidding
Campaign Type
Click-Through Rate
CPC
CPM
Conversion Rate
Display Network
Ad Extensions
Keywords
PPC
Quality Score

این شرایط مشترک به شما در تنظیم ، مدیریت و بهینه سازی تبلیغات Google کمک می کند. برخی از این موارد مخصوص Google Ads است ، در حالی که بقیه به طور کلی مربوط به PPC هستند. در هر صورت ، برای اجرای یک تبلیغات تبلیغاتی مؤثر ، باید این موارد را بدانید.
AdRank
AdRank نحوه قرار دادن تبلیغات شما را تعیین می کند. هرچه این مقدار بالاتر باشد ، رتبه بهتری خواهید یافت ، چشم شما به تبلیغات شما بیشتر می شود و احتمال کلیک کاربران برای تبلیغ شما بیشتر می شود. AdRank توسط حداکثر پیشنهاد شما در نمره کیفیت شما تعیین می شود.
مناقصه (Bidding)
Google Ads مبتنی بر یک سیستم مناقصه است ، جایی که شما به عنوان تبلیغ کننده ، حداکثر مبلغ پیشنهاد را انتخاب می کنید و مایل به کلیک برای تبلیغات خود هستید. هرچه پیشنهاد شما بیشتر باشد ، جایگاه شما بهتر می شود. شما سه گزینه برای پیشنهاد قیمت دارید:
CPC : یا هزینه هر کلیک ، مبلغی است که برای هر کلیک در تبلیغ خود پرداخت می کنید.
CPM : مبلغی است که برای یک هزار آگهی پرداخت میکنید، یعنی وقتی تبلیغ شما به هزار نفر نشان داده می شود.
CPE : مبلغی است که شما وقتی شخص با تبلیغ خود اقدام به پیش تعیین شده می کند ، می پردازید.
نوع کمپین (Campaign Type)
قبل از شروع یک کمپین پولی در Google Ads ، یکی از سه نوع کمپین را انتخاب کنید: جستجو ، نمایش یا فیلم.
تبلیغات جستجو: تبلیغات متنی است که در میان نتایج جستجو در صفحه نتایج Google نمایش داده می شود.
تبلیغات نمایش: به طور معمول مبتنی بر تصویر است و در صفحات وب در داخل Google Display Network نمایش داده می شود.
تبلیغات ویدیویی: بین شش تا ۱۵ ثانیه است و در YouTube ظاهر می شود.

نرخ کلیک از طریق (CTR) Click-Through Rate
CTR نسبت تعداد کلیکها در تعداد بازدیدهایی که از تبلیغ شما دریافت می شود میباشد. یک CTR بالاتر یک تبلیغ با کیفیت را نشان می دهد که با هدف جستجو مطابقت دارد و کلمات کلیدی مرتبط را هدف قرار می دهد.
نرخ تبدیل (CVR) Conversion Rate
CVR اندازه گیری از ارسال فرم به عنوان نسبت کل بازدید به صفحه فرود شما است. به بیان ساده تر ، یک CVR بالا بدان معنی است که صفحه فرود شما تجربه کاربری یکپارچه ای را ارائه می دهد که مطابق با وعده تبلیغ است.
شبکه نمایش(Display Network)
تبلیغات Google می تواند در هر دو صفحه نتایج جستجو یا یک صفحه وب در شبکه نمایشگر گوگل (GDN) نمایش داده شود.
GDN شبکه ای از وب سایت ها است که امکان ایجاد فضایی در صفحات وب خود را برای Google Ads فراهم می کنند .
این تبلیغات می توانند به صورت تبلیغات متنی یا تصویر باشند و در کنار محتوای مرتبط با کلمات کلیدی هدف شما نمایش داده می شوند. محبوب ترین گزینه های نمایش تبلیغات تبلیغات و تبلیغات کمپین های Google هستند.
برنامه های افزودنی(Ad Extensions)
برنامه افزودنی آگهی به شما امکان می دهد تا تبلیغات خود را با اطلاعات اضافی و بدون هزینه اضافی تکمیل کنید. این برنامه های افزودنی تحت یکی از این پنج دسته قرار میگیرند: پیوند سایت ، تماس ، موقعیت مکانی ، پیشنهاد یا برنامه؛
کلید واژه ها (Keywords)
هنگامی که یک کاربر Google یک عبارت را در قسمت جستجو وارد می کند ، Google طیف وسیعی از نتایج را که مطابق با هدف جستجوگر است را به او نمایش میدهد.
کلمات کلیدی کلمات یا عباراتی هستند که مطابق آنچه جستجوگر می خواهد و پرس و جو آنها را برآورده می کند.
شما بر اساس کدام سؤالی که می خواهید تبلیغ خود را در کنار نمایش دهید ، کلمات کلیدی را انتخاب می کنید. به عنوان مثال ، یک جستجوگر که انواع “چگونگی تمیز کردن کفش ها ” را نشان می دهد ، تبلیغ کنندگان کلمات کلیدی مانند “تمیز کردن کفش” و “کفش تمیز” را هدف قرار داده اند.
نکته: کلید واژه های منفی(Negative Keywords) لیستی از اصطلاحات کلمات کلیدی است که شما نمی خواهید برای آنها رتبه بندی کنید. Google شما را از پیشنهاد این کلمات کلیدی خارج می کند. به طور معمول ، اینها با اصطلاحات جستجوی مورد نظر شما نیمه ارتباط دارند اما خارج از قلمرو آنچه شما ارائه می دهید یا می خواهید برای آن رتبه بندی کنید قرار ندارند.
PPC
پرداخت به ازای هر کلیک یا PPC نوعی تبلیغاتی است که تبلیغ کننده برای هر کلیک روی یک تبلیغ پرداخت می کند. PPC مختص Google Ads نیست ، اما رایج ترین نوع کمپین پرداخت شده است. این مهم است که قبل از شروع اولین کمپین تبلیغاتی Google خود ، موارد و پیامدهای PPC را درک کنید.
امتیاز کیفیت (QS) Quality Score
امتیاز کیفیت، کیفیت تبلیغات شما را با نرخ کلیک در کل (CTR)، ارتباط کلمات کلیدی شما ، کیفیت صفحه فرود و عملکرد گذشته شما در SERP اندازه گیری می کند. QS یک عامل تعیین کننده در AdRank شما است.

نوشتن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *